Polska pod KrzyżemJesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa.  
Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego piszą organizatorzy wielkiej modlitwy, której stolicą będzie góra Świętego Krzyża. 

14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 

Zapraszamy na górę Świętego Krzyża, do najstarszego polskiego sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego w diecezji sandomierskiej, gdzie kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. 

Od 14 lipca rozpoczynamy zapisy. 

Sursum Corda!

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Wszystkich nas bardzo zabolał grzech pedofilii w Kościele. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary.
To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. 
Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać.
Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić?


Bądżmy 14 września razem pod KRZYŻEM. 
„Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym.” 
oraz
„Ten krzyż mówi całej Polsce: +sursum corda! - w górę serca!+. Trzeba, ażeby cała Polska od Bałtyku, aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: +sursum corda+.” 

Św. Jan Paweł II

za:  polskapodkrzyzem.pl 
FB:: Lech Dokowicz