Jesteś tutaj: HomeCZERWONA LAMPKA

zagrożenia !!!Kiedy czuję  zagrożenie, to najczęściej zapala mi się jakaś „czerwona lampka”. Dzieje się tak, kiedy  boję się o swoje życie, zdrowie, obawiam się o dzieci. Bywa, że takie czerwone światełko pojawia się w sumieniu.  Wtedy dochodzi do mnie głos, że być może nie tędy droga.

Artykuły, które znajdziesz w tym katalogu będą dotyczyć zagrożeń duchowych. Świat oferuje coraz to nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu, wykorzystywanie swoich zdolności i talentów, ulepszanie się, „cudowne lekarstwa” do naprawiania wszystkiego. Czasami nieświadomie sięgamy po oferty, które dalekie są od wiary chrześcijańskiej , które mogą spowodować uzależnienie, zmianę naszej postawy wobec  trudnych sytuacji, kłopoty z modlitwą, a może nawet z czasem zmianę światopoglądu. Wiele pułapek czyha na dzieci. Zapraszamy do lektury.

Będziemy prezentować różne formy współczesnych  zagrożeń.  Jeżeli znajdziesz tu coś, co dotyczy Ciebie lub Twoich bliskich i nie wiesz, co z tym zrobić, napisz do nas, postaramy się pomóc.  (RN)

BIOENERGOTERAPIA - Oszukiwanie cierpiących

bioenergoterapia_zagrazaCierpisz na bóle kręgosłupa, trądzik, menopauzę, tarczycę, nerwicę, depresję, migrenę czy nowotwór? Już nie musisz się przejmować! Bioenergoterapia uzdrawia też z impotencji, bezpłodności, uzależnień i otyłości – taką czy podobną litanię obietnic spotkamy w każdym gabinecie medycyny naturalnej czy niekonwencjonalnej. Strona WWW każdego uzdrowiciela przynosi „udokumentowane” przypadki cudownych uzdrowień. Z kim mamy do czynienia? Najlepiej jeśli tylko z oszustem.

Czytaj więcej...

Groźna pedofilia

fot._pojoslaw_-_Fotolia.comCzytając różne fora internetowe, przedruki zagranicznej prasy, publikacje i artykuły o charakterze naukowym mam wrażenie, że świat oszalał. Nie tylko zatraca się podstawowe wartości, ale podważa prawa gwarantowane przez Konstytucję. Jednym z nich jest kwestionowanie usankcjonowanej  konstytucjonalnie rodziny jako podstawowej komórki społecznej.

Czytaj więcej...

In vitro - co w tym złego?

in_vitro_2Co w tym złego, że człowiek chce mieć dziecko? Co złego, że chce realizować plan Stwórcy? A że inaczej, niż zwykle – cóż, w końcu medycyna idzie do przodu i to chyba dobrze...

Czytaj więcej...

"Dowód" na mroczny marketing

fot. Steve Young FotoliaEben Alexander w książce „Dowód" twierdzi, iż dane mu było poznać tajemnicę zaświatów i życia wiecznego, kiedy – chory na zapalenie opon mózgowych – leżał w głębokiej śpiączce. Dodaje, iż owego „nieba" można zakosztować stosując metody stymulacji mózgu połączone z praktykami z nurtu New Age, w rzeczywistości prowadzącymi do zniewoleń demonicznych.

Czytaj więcej...

Alkoholizm, pracoholizm, obżarstwo - nałóg i fałszywy świat

pracoholikW czasach, kiedy tak wiele mówi się o wolności, a ściślej o różnego rodzaju wolnościach, wielu ludzi doświadcza osobistego zniewolenia, ukrytego pod postacią zachowań kompulsywno-nałogowych (kompulsja – przymus). W miesiącu sierpniu, w Kościele tradycyjnie poświęconym ratowaniu osób uzależnionych, spróbujmy lepiej zrozumieć problem ludzi, którzy znaleźli się w pułapce swojego destrukcyjnego wyboru.

Czytaj więcej...

O halloween mówi Ks. Arcybiskup Marek Jędrszewski

Ks. Abp Marek JędraszewskiList pasterski Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego na chrześcijańskie świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych oraz liturgicznego wspomnienia Dnia Zadusznych

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5

Go to top