Jesteś tutaj: HomeJA - MĘŻCZYZNA, MĄŻ, TATA

TATA i DZIECKO - odkrywać najcenniejsze pokłady człowieczeństwa

Małgorzata i Łukasz FerchminŁukasz i Małgosia są rodzicami piątki dzieci. Najmłodsza Helenka urodziła się 20 marca 2016 roku, w Wielką Sobotę, o czym dumny tata poinformował świat słowami - "Dziś o 3:20 Helena Maria Ferchmin pierwszy raz spojrzała na Boży Świat. Nie wiem, czy jej się spodobał, ale na pewno Ona spodobała się Światu: cera gładka brzoskwiniowa, rysy regularne, włosy ciemne i gęste, oczy lekko skośne oprawione w całkiem długie rzęsy, palce długie, paznokcie jak po profesjonalnym manicure. Do tego 3250 gram i 10 punktów APGAR. Helenkę witają dumni rodzice."

Czytaj więcej...

Modlitwa bezrobotnego

Fotolia_15841145_XS_zmniejszacz-pl_348444Po latach wczesnego wstawania człowiek budzi się automatycznie. Poczucie bezsilności wymieszane z nadzieją nakazuje włączyć komputer i wpisać jak zaklęcie hasło:  „ogłoszenia o pracy”. Ale ono nie działa jak bajkowe „Sezamie, otwórz się” i nie otwiera skarbca.

Czytaj więcej...

Św. Józef - wzór troskliwego ojca

w.JózefJak być dobrym ojcem?

Wielu z nas, mężczyzn, zastanawia się jak być dobrym ojcem? Gdzie należy szukać wzorców? Czy w ogóle istnieje jakiś wzór ojcostwa? Postacią, która przemawia do dzisiejszego człowieka może być św. Józef.

Czytaj więcej...

Tatusiu, pobłogosław mnie

TatoOjcowie, ambasadorzy Boga Ojca na ziemi są szczególnie przez Niego uprzywilejowani. Nie tylko przez dar ojcostwa, ale także przez moc błogosławieństwa, jakim mogą obdarzać dzieci: „Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci" (Syr 3,9).

Czytaj więcej...

Straciłem pracę drugi raz

Stacja siódma

Panie, dokąd mnie wiedziesz?

Drugi raz straciłem pracę,

Czytaj więcej...

Najtrudniejsza ścieżka kariery – bycie ojcem

tatoMężczyźni rzadko o tym mówią, gdy rozmowa schodzi na temat ich kariery. Nie chwalą się tym podczas rozmów kwalifikacyjnych, nie umieszczają najdrobniejszej wzmianki w CV. A przecież to osiągnięcie zasługuje na takie samo uznanie jak spektakularny sukces zawodowy.

Czytaj więcej...

Tato

Tato_i_alkoholW styczniu dowiedziałem się o śmierci mojego Taty.

W ostatnich latach jego życia widzieliśmy się zaledwie kilka razy.  Mimo, iż żyliśmy w tym samym mieście. Mimo, że miałem do niego tak blisko, zawsze jednak było za daleko. Mój Ojciec był alkoholikiem i to niewolnictwo uczyniło z jego życia udrękę, a nas naznaczyło piętnem.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Go to top