Jesteś tutaj: HomeJA - MĘŻCZYZNA, MĄŻ, TATA

Być tatą (cz.II) Idę na roraty z...

Być tatąJan Paweł II twierdził, że „mężczyzna – mimo całego współudziału w rodzicielstwie – znajduje się na zewnątrz procesu brzemienności i rodzenia dziecka. Jego rola, tak jak rola matki, jest jednak jedyna i niezastąpiona”. Dobry ojciec musi zrezygnować z wielu prac poza domem, jeżeli chce dobrze wychować dzieci. One potrzebują jego czasu, jego obecności.
Z tą naszą ojcowską obecnością bywa różnie. Nawet, jak już jesteśmy w domu, to dla dzieci i tak możemy być niedostępni.

Czytaj więcej...

Być Tatą (cz.IV)

Być TatąCieszę się, że mam dzieci. Dziś o tym wiem. Tak długo przecież na nie czekałem. Jednak bardzo dużo czasu zajęło mi uświadomienie sobie, jaki skarb posiadam. Codzienne obowiązki, codzienne „obsługiwanie” maluchów przysłoniło mi tę naturalną radość z ich obecności, radość, która powinna stać się udziałem każdego rodzica.  Choć czasami mnie denerwują, robią na złość, nie słuchają, nawalają z czymś w szkole, paskudnie zachowują się w sklepie czy podczas wizyty u znajomych, to dotarło do mnie, że bezgranicznie i bezwarunkowo je kocham. W ramach ojcowskich noworocznych obietnic zrobiłem sobie, na własny użytek takie oto postanowienie: ciesz się każdym dniem spędzonym z dziećmi, wspieraj je i walcz o nie jak lew, by czuły, że zawsze, szczególnie w trudnych sytuacjach mogą na Ciebie liczyć!

Czytaj więcej...

Muszę pracować i nie mam czasu... Ojcostwo

auremar fotoliaWielu ojców rodzin usprawiedliwia swoje długie przesiadywanie w pracy koniecznością zapewnienia rodzinie bytu. Mówią, że kiedy zarobią już wystarczająco dużo pieniędzy,  zaczną poświęcać się rodzinie. 

Czytaj więcej...

TATA i DZIECKO - odkrywać najcenniejsze pokłady człowieczeństwa

Małgorzata i Łukasz FerchminŁukasz i Małgosia są rodzicami piątki dzieci. Najmłodsza Helenka urodziła się 20 marca 2016 roku, w Wielką Sobotę, o czym dumny tata poinformował świat słowami - "Dziś o 3:20 Helena Maria Ferchmin pierwszy raz spojrzała na Boży Świat. Nie wiem, czy jej się spodobał, ale na pewno Ona spodobała się Światu: cera gładka brzoskwiniowa, rysy regularne, włosy ciemne i gęste, oczy lekko skośne oprawione w całkiem długie rzęsy, palce długie, paznokcie jak po profesjonalnym manicure. Do tego 3250 gram i 10 punktów APGAR. Helenkę witają dumni rodzice."

Czytaj więcej...

Modlitwa bezrobotnego

Fotolia_15841145_XS_zmniejszacz-pl_348444Po latach wczesnego wstawania człowiek budzi się automatycznie. Poczucie bezsilności wymieszane z nadzieją nakazuje włączyć komputer i wpisać jak zaklęcie hasło:  „ogłoszenia o pracy”. Ale ono nie działa jak bajkowe „Sezamie, otwórz się” i nie otwiera skarbca.

Czytaj więcej...

Św. Józef - wzór troskliwego ojca

w.JózefJak być dobrym ojcem?

Wielu z nas, mężczyzn, zastanawia się jak być dobrym ojcem? Gdzie należy szukać wzorców? Czy w ogóle istnieje jakiś wzór ojcostwa? Postacią, która przemawia do dzisiejszego człowieka może być św. Józef.

Czytaj więcej...

Tatusiu, pobłogosław mnie

TatoOjcowie, ambasadorzy Boga Ojca na ziemi są szczególnie przez Niego uprzywilejowani. Nie tylko przez dar ojcostwa, ale także przez moc błogosławieństwa, jakim mogą obdarzać dzieci: „Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci" (Syr 3,9).

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Go to top