Jesteś tutaj: HomeJA - KOBIETA, ŻONA, MAMA

Oblicza matki I

matkaModlitwa dziecka za ziemską matkę

Matko moich ziemskich początków

Matko bijącego serca

Czytaj więcej...

Macierzyństwo - TAK, ale później?

fot._Lifeinapixel_-_FotoliaModel czynników podnoszących ryzyko wystąpienia poważnych komplikacji w czasie porodu opracowali brytyjscy położnicy.

Czytaj więcej...

Narodziny macierzyństwa

wielodzietniJeszcze zanim zostałam matką, rozmyślałam o tym, jak to będzie. Nigdy nie planowałam licznej rodziny, bo myślałam w kategoriach norm – niepisanych, ale przyjętych przez nasze społeczeństwo, wzorców często powielanych, przejmowanych od rodziców i otoczenia.

Czytaj więcej...

Błogosławiona niemoc

Fotolia_19856277_XS_2Odkąd staliśmy się rodziną w pełnym tego słowa znaczeniu, to znaczy po urodzeniu dziecka, najbardziej adekwatnym słowem opisującym moją matczyną kondycję jest bezradność.

Czytaj więcej...

Błogosławiona teściowa

bł. Marianna i synowa113 lipca wspominamy błogosławioną Mariannę Biernacką, która została zamordowana przez hitlerowców w czasie II wojny światowej w okolicach Grodzieńszczyzny, na fortach nieopodal wsi Naumowicze. Ta niezwykła kobieta oddała życie za swoją synową i jej nienarodzone dziecko. Warto przypomnieć sobie historię jej życia i męczeństwa.

Czytaj więcej...

Superkobieta

Mary Ann KuharskiMary Ann Kuharski ma 13 dzieci. Jak sama mówi: 7 urodzonych, a 6 odebranych z lotniska. Te adoptowane z różnych krajów były zresztą specjalnej troski. Oprócz tego założyła organizację pro-life „Prolife Across America" znaną z antyaborcyjnych billboardów. Czy można być bardziej pro-life?

Czytaj więcej...

Odnowa wewnętrzna kobiety - związki cywilne

fot. fotolia - matka i córkaCześć 3

Mamy nieraz pokusę pobłażliwie patrzeć na problem związków cywilnych po rozwodzie: co ma robić kobieta, która już popełniła błąd, zawarła cywilny związek, będąc albo sama związana, albo ten, z kim go zawarła, był związany ślubem kościelnym? Zostawić człowieka, z którym się związała i pozbawić np. troje dzieci ojca?

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3

Go to top