Jesteś tutaj: HomeRODZINNE FINANSE

Ubóstwo napędza emigrację

auremar-fotoliaW Polsce od lat królują „szmateksy", czyli sklepy sprzedające używane ubrania z Zachodu, lombardy, gdzie tanio można kupić używane sprzęty, promocje w hipermarketach i na allegro oraz „chwilówki", czyli krótkoterminowe pożyczki z bardzo niekorzystnym oprocentowaniem, a ludzie w większości kupują używane samochody, bo ich nie stać na nowe.

Czytaj więcej...

ZWROT KOSZTÓW PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH dla wielodzietnych

Podrczniki_fot.Ilike_FotoliaNiewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że rządowy program ,,Wyprawka szkolna 2012'' uprawnia do ubiegania się o refundację części kosztów zakupu podręczników nie tylko osoby o skrajnie niskich dochodach. Stowarzyszenie "Rzecznik Rodziców"  ustaliło, że o refundację, niezależnie od dochodu, mogą się ubiegać rodziny wielodzietne czyli posiadające co najmniej 3 dzieci. Mówi o tym art. 2 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14.06.2012

Czytaj więcej...

Ulgi na dzieci dla wielu niedostępne

fot.drubig-photo-Fotolia-comRząd Donalda Tuska, realizując swoje expose z 18 listopada 2011 roku, przyjął projekt ustawy, która między innymi modyfikuje system ulg podatkowych na dzieci. Niestety nie będzie to korzystne dla większości podatników.

Czytaj więcej...

Polskie dzieci wzbogacą brytyjskiego fiskusa

Elonore_H_-_FotoliaTylko dzieci polskich rodzin, które urodziły się w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii, w ciągu swojego życia zapłacą brytyjskiemu fiskusowi co najmniej tyle, ile wynosi zadłużenie publiczne Polski.

Czytaj więcej...

Po co PAŃSTWU dzieci?

fot.olly-Fotolia.comMożna łatwo oszacować, że Polak, który zarabia średnią krajową, w ciągu 43 lat swojej pracy w formie różnych podatków i opłat płaci państwu aż 1,5 miliona złotych, czyli 75 procent swoich dochodów.

Czytaj więcej...

Raport OECD, czyli jak Polacy pracują dłużej za mniej

fot.Maxim Kazmin-FotoliaNajlepiej żyje się w Australii, Norwegii i USA. Polska jest na równi z takimi państwami, jak bankrutująca Grecja i Portugalia oraz Słowacja – tak wynika z najnowszego Indeksu Lepszego Życia.

Czytaj więcej...

Rodzina a propaganda dawania

kadr_ze_spotu-Mama_maHipokryzja klasy rządzącej nie zna granic. Politycy i urzędnicy chcą rzekomo dobra rodzin, ale dlaczego za pieniądze właśnie tych rodzin?

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3

Go to top