Jesteś tutaj: HomeTEMAT TYGODNIA

Jaki będzie nowy Rzecznik Praw Dziecka

family2Pod koniec lipca zostały ogłoszone nazwiska trzech kandydatów na Urząd Rzecznika Praw Dziecka. Instytut Ordo Iuris zdecydował się zadać kandydatom pytania w formie ankiety dotyczącej prezentowanych przez nich poglądów na temat ochrony praw osób małoletnich. Jako niezależny ośrodek Instytut od lat podejmuje krajowe oraz międzynarodowe działania związane z troską o prawa dziecka od chwili jego poczęcia do osiągnięcia przez nie pełnoletniości.

Czytaj więcej...

Kolęda - zapraszajmy księży!

koledaTrwa okres odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Do naszych domów przychodzą księża, aby bliżej nas poznać, porozmawiać posłuchać o tym co nas boli, trapi i niepokoi. Wiele osób chętnie otwiera swoje serca i opowiada o problemach rodzinnych, ciężkich chorobach, utracie pracy. Oczekuje od duchownego wsparcia i otuchy. Niestety, wiele drzwi przed kapłanem pozostaje zamkniętych.

Czytaj więcej...

Koronka do Miłosierdzia Bożego

fot. Mariusz Mazur CR Parafia pw. Imienia Maryi w PoznaniuW najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Ten termin wybrał sam Jezus Chrystus, który przekazał Siostrze Faustynie swoją wolę w słowach: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).

Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Czytaj więcej...

Rodzina drogą Kościoła

JPIIWspominamy Jana Pawła II w 6-tą rocznicę odejścia do Domu Ojca

 List do rodzin GRATISSIMAM SANE Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji Roku Rodziny (1994)

 

...Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.

Czytaj więcej...

Taktowne umieranie

Jan_BrzechwaUmierać trzeba z taktem! A więc, dajmy na to,

Nie wtedy, kiedy właśnie zaczyna się lato.

Bo pomyślcie: każdy o wakacjach marzy,

W górach, czy na Mazurach, czy na morskiej plaży...

Czytaj więcej...

Obrączki sprzedała na chleb

Fotolia 39204719 XSJesteśmy w Unii Europejskiej. Do naszego kraju strumieniem płyną pieniądze na nowe drogi, obwodnice, dworce, domy kultury, świetlice. Rolnicy otrzymują dopłaty, a obywatele dotacje na rozwój własnej działalności gospodarczej. Mamy przecież XXI wiek i wszystko się zmienia, przyspiesza, gna do przodu. Byleby tylko nadążyć za nowoczesnością.

Czytaj więcej...

Dusza polska zagrożona

ks.Koczwara

Ks. prof. Koczwara: dusza polska jak nigdy dotąd jest zagrożona rozkładem - Hebdów 2012

Dusza polska jak nigdy dotąd jest zagrożona rozkładem, stąd potrzebne jest wołanie o duszę polską, by Polacy byli wolni od kłamstwa poprawności politycznej – apelował podczas Forum Dziennikarzy Katolickich w Hebdowie ksiądz Stanisław Koczwara.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 6

Go to top