Jesteś tutaj: HomeWSPÓLNOTY

Wspólnota Żywego Różańca

mat„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”.

(Jan Paweł II)

Czytaj więcej...

Domowy Kościół

Domowy KościółZaczęło się ponad 60 lat temu. Ksiądz Franciszek Blachnicki wraz z grupą ministrantów wyjechał na wakacje w góry, zorganizował wypad pod hasłem Oaza Dzieci Bożych. Dlaczego Oaza? Bo, jak na pustyni, wokół źródła, bujnie rozwija się roślinność, tak też wspólne przebywanie na rekolekcjach, skupienie wokół Osoby Jezusa Chrystusa, powodowało wzrost życia duchowego. Po powrocie do parafii ministranci, chcąc kontynuować swoje przeżycia wakacyjne, zaczęli spotykać się w małych grupach.

Czytaj więcej...

Afirmacja ukrytego życia

III ZakonWywiad z Barbarą P., prezydentką franciszkańskiego Instytutu Świeckiego

Instytuty świeckie – mało znany obszar w Kościele. Nie zakon, nie wspólnota...

Czytaj więcej...

Czasnarodzine.salon24.pl - nowy blog katolickich rodzin

logo srkOd początku lutego portalu Salon24.pl działa blog Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, zatytułowany "Czas na rodzinę" - Adres: http://czasnarodzine.salon24.pl.

Czytaj więcej...

Bazylika pw. Antoniego Padewskiego - największa świątynia Górnego Śląska

bazylika„Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi.

Czytaj więcej...

Wspólnota Wiara i Światło "Kruszynki"

Kruszynki_-_23.06Wspólnota została utworzona przy parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Główny cel działania to opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi. Tworzą ją osoby upośledzone umysłowo, zwane "Muminkami", ich rodzice oraz opiekunowie, czyli młodzi  ludzie zwani Paszczakami, którzy chcą pomagać innym.

Czytaj więcej...

Katolicka Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre"

MamreTo stowarzyszenie wiernych o charakterze parorodzinnym powstało 14 lutego 2000 roku.  Opiera się na   doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Nazwa nawiązuje do Księgi Rodzaju  i Listu do Hebrajczyków.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Go to top