Jesteś tutaj: HomeWSPÓLNOTY

Afirmacja ukrytego życia

III ZakonWywiad z Barbarą P., prezydentką franciszkańskiego Instytutu Świeckiego

Instytuty świeckie – mało znany obszar w Kościele. Nie zakon, nie wspólnota...

Czytaj więcej...

Czasnarodzine.salon24.pl - nowy blog katolickich rodzin

logo srkOd początku lutego portalu Salon24.pl działa blog Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, zatytułowany "Czas na rodzinę" - Adres: http://czasnarodzine.salon24.pl.

Czytaj więcej...

Bazylika pw. Antoniego Padewskiego - największa świątynia Górnego Śląska

bazylika„Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi.

Czytaj więcej...

Wspólnota Żywego Różańca

mat„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”.

(Jan Paweł II)

Czytaj więcej...

Wspólnota Wiara i Światło "Kruszynki"

Kruszynki_-_23.06Wspólnota została utworzona przy parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Główny cel działania to opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi. Tworzą ją osoby upośledzone umysłowo, zwane "Muminkami", ich rodzice oraz opiekunowie, czyli młodzi  ludzie zwani Paszczakami, którzy chcą pomagać innym.

Czytaj więcej...

Katolicka Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre"

MamreTo stowarzyszenie wiernych o charakterze parorodzinnym powstało 14 lutego 2000 roku.  Opiera się na   doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Nazwa nawiązuje do Księgi Rodzaju  i Listu do Hebrajczyków.

Czytaj więcej...

Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

Wsplnota_Mioci_Ukrzyowanej„Przynosimy dziś do Ciebie owoc, który zrodził się w naszych sercach, owoc, który określamy Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Go to top