Jesteś tutaj: HomeWYDARZENIA

Cenna pozycja na rynku wydawniczym - Atlas Biblijny

Atlas BiblijnyBóg pojawił się nie tylko w konkretnym czasie, ale także w konkretnym miejscu na ziemi. Właśnie dlatego powstał Atlas Biblijny. Autorzy uważają, że nie tylko czas, w którym ludzie mogli poznań Zbawiciela ma olbrzymie znaczenie. Niedoceniane są fakty związane z miejscami. Atlas Biblijny przygotowany  został przez wydawnictwo Bernardinum i Instytut Geodezji i Kartografii. To pierwszy polski Atlas Biblijny opracowany przez polskich autorów. znajduje się w nim wiedza oparta na zdjęciach satelitarnych. Swym zasięgiem przestrzennym obejmuje tereny od Mezopotamii na wschodzie do Włoch na zachodzie i od Turcji na północy do Egiptu na południu. Zasięg czasowy zamyka się w ramach XVIII w. przed Chr. do I w. po Chr.

Czytaj więcej...

Urzekające spotkają się w Poznaniu

Urzekająca"BYĆ URZEKAJĄCA to projekt skierowany do kobiet, który zrodził się z chęci odkrywania piękna i kobiecego serca zgodnie z zamysłem Pana Boga. Pragniemy odkrywać swoją kobiecość, do jakiej powołał nas Pan Bóg" - piszą organizatorki poznańskiego spotkania, które zaplanowano na 7 stycznia 2019 r. 

 

."Zapraszamy Was na kolejne spotkanie Urzekających w Poznaniu, które będzie 7 stycznia (poniedziałek). Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 19:00 w farze poznańskiej, następnie wybierzemy się do pobliskiej restauracji Cafe Misja na urzekająca kawę.

Tematem spotkania będą postanowienia noworoczne oraz święci patronowie na kolejny rok".
W celu rezerwacji miejsca można kontaktować się z Jagodą Półtorak - https://www.facebook.com/jagoda.romaniak

Więcej informacji można znaleźć na  stronie grupy TUTAJ

Spotkania odbęda się także w Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Gdańsku i Miętnem. 

Jak zwyciężać? Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 r. - minęło 100 lat

Mural o Powstaniu Wielkopolskim w LusowieRozmowa z Michałem Krzyżaniakiem, dyrektorem Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie

Elżbieta Lachman: Jednym z najważniejszych autorów sukcesu Powstania Wielkopolskiego był generał Józef Dowbor-Muśnicki. Jakie trzeba mieć cechy charakteru, żeby tak zwyciężać?
Michał Krzyżaniak: Powstanie Wielkopolskie tak naprawdę to sukces zbiorowy. Każdy, kto się w nie zaangażował, był ważny. Generał nic nie zdziałałby bez szeregowego, a szeregowy bez generała. Jednak trzeba przyznać, że generalskie cechy charakteru miały spore znaczenie. Józef Dowbor-Muśnicki przybył do Wielkopolski 8 stycznia 1919 r., żeby objąć dowództwo Powstania Wielkopolskiego. Zanim to nastąpiło odbył rozmowę z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, który potwierdził nominację Narodowej Rady Ludowej. Przyszły dowódca chciał stworzyć armię profesjonalną na swoich warunkach. Był zasadniczy, miał wartości, których starał się przestrzegać.

Czytaj więcej...

15 grudnia - Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych

rekolekcjeKrakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenia „Abraham i Sara” zapraszają na na  Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych. 

"Organizowane przez nas cykliczne rekolekcje są dla par starających się o potomstwo szansą na spotkanie z Panem Bogiem oraz z innymi niepłodnymi parami, co jest ważne w radzeniu sobie z tą trudną sytuacją" - napisali w zaproszeniu organizatorzy.

Czytaj więcej...

Polskie, patriotyczne przedstawienia w Nowym Jorku

Witold RosowskiWITOLD ROSOWSKI, reżyser Polonijnego Teatru Telewizji („My, dzieci wolności”, „Krzak gorejący”), absolwent wydziału montażu filmowego i dokumentarystyki na FAMU w Pradze, Czechy, od 1988 roku w USA, od 1993 r. aktywny zawodowo przy produkcjach telewizyjnych i filmowych, m.in. Universal, Warner Brothers, Fox, Miramax, NBC, ABC, HBO, Primalux, od 2011 r. polonijny działacz społeczny (Solidarni 2010, Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku) w rozmowie z Markiem Gizmajerem

Czytaj więcej...

Jacy młodzi, jacy niezłomni - wspomnienie Poznańskiej Piątki z okazji 75. rocznicy śmierci

Salezjańska PiątkaAresztowani przez gestapo, dwa lata maltretowani, zgilotynowani. 24 sierpnia 2017 r. przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci Poznańskiej Piątki - Czesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika i Jarogniewa Wojciechowskiego. Ci młodzi ludzie przed wojną aktywnie angażowali się w działalność oratorium salezjańskiego przy ul. Wronieckiej w Poznaniu, w którym realizowane było wychowawcze wyzwanie pozostawione przez świętego Jana Bosko, aby wychowywać młodych ludzi na dobrych chrześcijan i prawych obywateli.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 18

Go to top