Jesteś tutaj: HomeWYWIADOWNIA

Hospicjum dla dzieci nienarodzonych

dr_Tomasz_DangelZ dr. Tomaszem Dangelem, założycielem Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, rozmawia Małgorzata Kania.

Czytaj więcej...

Deformowanie języka = przekłamywanie rzeczywistości

ks.prof._Tadeusz_GuzZ ks. prof. Tadeuszem Guzem, filozofem i teologiem, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawia Anna Wiejak z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Od wielu lat obserwujemy systematyczne eliminowanie z języka wyrażeń, określeń, sformułowań wywodzących się wprost z Ewangelii. Wydaje się, że marzenie Adorno właśnie się spełnia.

Czytaj więcej...

EuropejskiTrybunał Praw Człowieka w sprawie 14-letniej Agaty

Trybunał przekroczył swe kompetencje. Rozmowa z dr. Olgierdem Pankiewiczem, adwokatem, autorem opinii w sprawie "Agaty" przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, czyli P. i S. przeciwko Polsce.

Czytaj więcej...

Bądźmy solą współczesnego świata

foto_jedraszewski1 - archpoznan.plRozmowa z księdzem biskupem MARKIEM JĘDRASZEWSKIM

Aurelia Pawlak:  Sakrament namaszczenia chorych Zbawiciel ustanowił dla ulgi duszy i ciała w niebezpiecznej chorobie. Jaki sens nadaje naszemu życie cierpienie?

Czytaj więcej...

W Małżeństwie oddajmy się Bogu

gj_zdjcie2_100x150Rozmowa z ojcem Grzegorzem Jankowskim, jezuitą, dyrektorem Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni

Aurelia Pawlak: Drobne nieporozumienia, konflikty, kryzysy w małżeństwie są  zjawiskiem  normalnym. Małżonkowie  wywodzą się przecież z różnych  środowisk i mają odmienne charaktery.

Czytaj więcej...

Mogę to zabić?

Josh_Brahm- Tato, mogę to zabić? - krzyczy maluch z pokoju.

- A co konkretnie? - pyta przytomnie tato, chcąc się upewnić, czy nie chodzi o nic innego jak o obrzydliwego robaka.

Czytaj więcej...

Rośnie rola mediatora rodzinnego cz.II

mediator-monika_jdrzejewskaPorozumienie zawarte przed mediatorem, a które zatwierdzone jest przez sąd, ma moc prawną ugody zawartej przed sądem. Stąd pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie na mediatorów. Co to za zawód i kim jest osoba,  od której pomocy zależy to, czy uda się załagodzić konflikt poza salą rozpraw?

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Go to top