plakatTo jest ważne, by w odpowiednim czasie być w odpowiednim miejscu. Już za kilka dni w Poznaniu odbędzie się organizowany od wielu tygodni Marsz dla Życia. Wszyscy, którzy chcą stawać w obronie dzieci od momentu poczęcia, są zaproszeni  do stolicy Wielkopolski  25 marca.

Istnieją dowody naukowe oraz materiały fotograficzne i  wideo potwierdzające, że życie ludzkie zaczyna się od momentu poczęcia. Mimo to nadal swoje fałszywe teorie forsują przeciwnicy tej prawdy. W dobie super nowoczesnych aparatów USG, dzięki którym można oglądać dzieci w 3D już od pierwszych tygodni życia, w polskim prawie istnieją zapisy zezwalające na dokonywanie aborcji. Dlatego tak ważne są akcje, dzięki którym widać, że w ojczyźnie bł. Jana Pawła II są rzesze ludzi, dla których życie jest święte i zamiast je niszczyć, należy je chronić.

Głównym organizatorem tegorocznego marszu jest Fundacja Głos dla Życia. Tworzą ją poznaniacy - m.in. dr Paweł Wosicki i Anna Dyndul, którzy nieprzerwanie od wielu lat realizują działania zmierzające do ratowania istnień ludzkich.

„Głos dla Życia” od 1991 roku podejmuje działania na rzecz szeroko pojętej obrony życia i rodziny.  Wspiera materialnie, rzeczowo i doradczo matki w stanie błogosławionym i rodziny wielodzietne, znajdujące się w trudnym położeniu.

Dlaczego zaangażowali się w Marsz? Jest wiele powodów: „Maszerujemy, by dać radosne świadectwo afirmacji i szacunku dla Życia, rodzicielstwa, umiłowania dzieci. To nasze świętowanie i dziękczynienie Bogu za dar Życia i rodziny, która założona przez żonę i męża jest najlepszym miejscem do rodzenia potomstwa, wzrastania i uświęcania jej członków.

Maszerujemy, by podkreślić, że Życie jest fundamentem cywilizacji - jeśli nie jest ono chronione w przypadku każdego niewinnego ludzkiego istnienia, nie mają szansy urzeczywistnić się pozostałe prawa naturalne człowieka - prawo do wolności czy własności. Dlaczego? Bo nie istnieje ten, kto miał żyć i przyczynić się do ulepszenia świata: wynaleźć lekarstwo na nieuleczalną chorobę, skomponować wspaniałą symfonię czy stworzyć unikalny biznes”
. – mówią jednym głosem.

Start: 25 marca 2012, 9.30 – Kościół św. Marcina – Msza Święta, potem wymarsz na Plac Mickiewicza

lub 10.00 - Msza Święta u ojców Dominikanów, również po niej wymarsz i spotkanie połączone ze świętowaniem o godzinie 11, właśnie na Placu Mickiewicza.

Patronat honorowy: Jego Ekscelencja ks. Abp Stanisław Gądecki i Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Partnerzy medialni: TV TRWAM, Nasz Dziennik, TK Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Radio Emaus, TVP Poznań, portal KatolickaRodzina.pl

Zapraszamy!