double-billboardJak pokazują badania wykonane przez Grupę IQS an zlecenie Fundacji, młodzi Polacy mają dziś z „małżeństwem na całe życie” więcej skojarzeń negatywnych niż pozytywnych.

Świat, w którym żyją nie promuje trwałych relacji. Tymczasowość, ulotność, zmienność to podstawowe wymiary funkcjonowania rzeczywistości społecznej, która ich otacza.”- opowiada Paweł Woliński Prezes Fundacji Mamy i Taty.

“Co gorsza, badani deklarują, że już na etapie zakochania mają wątpliwości i brak wiary w powodzenie relacji na dłuższą metę. Boją się utraty atrakcyjności przez partnera, chorób, utraty pracy czy zwykłej nudy w związku.” – dodaje Malina Wieczorek, Dyrektor agencji TELESCOPE , odpowiedzialnej za strategię, kreację i produkcję kampanii.(www.telescope.org.pl)

Jednocześnie z badań wynika, że 75% Polaków nadal tęskni za miłością na całe życie i tyleż samo uważa, że trwały związek jest źródłem prawdziwego szczęścia. Mimo, iż wszystko zdaje się świadczyć o tym, że to nie jest czas „małżeństw do grobowej deski” i coraz trudniej w nie wierzyć i liczyć na nie, to nadal o nich marzymy.

“Chcemy w tej kampanii pokazać trwały związek i małżeństwo jako wartość. Przypomnieć odbiorcom, że mimo trudności i niesprzyjających czasów warto o nie dbać. Natchnąć nadzieją, że nadal może być to źródłem prawdziwego szczęścia i poczucia dobrostanu. “- tłumaczy Woliński
Odwołując się do aspiracyjnych postaw spróbowaliśmy pokazać trwałą miłość jako obecnie trudno dostępną ale tym bardziej cenną wartość, której nie można zastąpić niczym innym i która nie poddaje się coraz powszechniejszej mentalności konsumpcyjnej.

Opracowaliśmy strategię komunikacji i rozwiązania kreatywne, za pomocą których chcemy dotrzeć do zbadanej grupy docelowej (20-35 lat mężczyzn i kobiet, mieszkańców miast, o różnych postawach światopoglądowych). Główny przekaz kampanii to: „Miłość na całe życie jest możliwa”.

Pomysłodawcą kampanii jest Fundacja Mamy i Taty. Od strony strategicznej i reklamowej kampanią opiekuje się Agencja TELESCOPE, specjalizująca się w kampaniach społecznych. Film w reżyserii Wojtka Jeżowskiego wyprodukował Black Rabbit, natomiast zdjęcie do printu autorstwa wielokrotnie nagradzanego w kreacji reklamowej Sunila Nair.
Strona internetowa kampanii przywołuje argumenty za i przeciw trwałości związków oraz prezentuje wyniki badań społecznych na ten temat.
Za stronę digital odpowiada Agencja Interaktywna EURA7 .
Wsparciem kampanii będą działania PR.

Kampania w mediach planowana jest na okres lipiec-wrzesień, czas początku wielu miłości.
“Mamy nadzieję, iż treści edukacyjne w ramach kampanii skłonią do refleksji i pomogą młodym w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych , ale też dadzą siłę do pielęgnowania relacji w związkach. “- podsumowuje Malina Wieczorek, Telescope.
Media pozyskuje Telescope oraz Fundacja. Kampania będzie emitowana w telewizjach ( anteny TVP, sieć TVN, sieć CYFRA+, Tele5, Polonia1, MTV, Viva, VH1, Comedy Central, Comedy Central Family, Nickelodeon, AXN, AXN Scifi, AXN Crime, Regionalnej Telewizji Opolskiej), sieci kin Cinema City, na 337 ekranach plazmowych sieci Benefit Multimedia, w radio, prasie kobiecej (wydawnictwo Edipresse) oraz na 400 nośnikach reklamy zewnętrznej typu citylight (AMS) na terenie całej Polski. Partnerzy mediowi uczestniczą w kampanii pro bono.

Więcej informacji:

Paweł Woliński,

tel. 519366644,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.