fot.prawy.plWielu z nas będzie wypełniać i składać swoje zeznania podatkowe w najbliższych dniach. Pamiętajmy o tym, że 1% podatku można przeznaczyć na organizację pożytku publicznego. Jedną nich jest Fundacja S.O.S. Obrony Życia Poczętego, która prowadzi sieć domów pomocy dla kobiet z dziećmi – ofiar przemocy, zapewniając im często wielotygodniową opiekę, dach nad głową, wyżywienie i wszelkie wsparcie.


Do domów pomocy fundacji S.O.S. Obrony Życia Poczętego trafiają najczęściej kobiety uciekające przed przemocą własnych mężów. Bywa, że w środku nocy pracownicy fundacji przyjmują matki z dziećmi, które pośpiesznie spakowały kilka rzeczy do reklamówki i uciekły z domu, często przed zakatowaniem. To właśnie dzięki dzieciom matki w trudnym położeniu próbują odzyskać silę.

Duszą wszystkich domów jest niestrudzony w poszukiwaniu pomocy dla swoich podopiecznych ks. Ryszard Halwa – założyciel fundacji, który podkreśla, że wszyscy poruszają się według reguł Kościoła Katolickiego. Dzieło ks. Halwy to wielowymiarowe Centrum Pomocy Rodzinie, to niesienie codziennie konkretnej, wymiernej pomocy setkom kobiet i dzieci – bezcenne.
W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nr KRS 0000215438.