Och Karol !!!Pod koniec stycznia br. powstała nowa strona internetowa www.OchKarol3.pl, promująca akcję o nazwie „Wierność kotku”. Nazwa strony jest odniesieniem do Karola Wojtyły, który jako papież Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał wagę miłości małżeńskiej i wskazywał Boga jako źródło miłości. Akcję ma promować prowokacyjny plakat, na którym jako jej symbol widnieje „palec serdeczny w obrączce lekko uniesiony”.

Organizatorzy chcą wypromować ten gest. Ma on ich zdaniem pomóc wielu osobom wybrnąć z dwuznacznej sytuacji. Twórcy pragnęli stworzyć forum, na którym w jednym miejscu można przekazać ludziom hasła: „Wierność jest ważna i jest możliwa” oraz „Zawalcz o Waszą miłość”. Chodziło im o to, by dać im „narzędzia do twórczego przeżywania wiernej miłości”.

Pomysłodawca projektu – Karol Wyszyński pragnie: „Przypomnieć wszystkim, że wierność jest podstawą prawdziwej miłości”, „zachęcić do twórczego przeżywania relacji”, „uświadomić wartość czasu przedmałżeńskiego” oraz „przypomnieć nauczanie papieskie dotyczące miłości”.

Portal - akcja zainicjowana na stronie internetowej OchKarol3.pl czerpie inspirację m.in. ze zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II. Ma na celu nie tylko promowanie wierności w małżeństwie, ale także przypominanie nauczania papieży dotyczące miłości. Chodzi o przesłania zawarte w encyklikach „miłość i odpowiedzialność”, autorstwa Papieża Polaka oraz o encyklikę „Bóg jest Miłością” obecnego Ojca świętego Benedykta XVI.

Wyszyński i jego współpracownicy podkreślają niepokojący wydźwięk badań socjologicznych przeprowadzonych wśród internautów. Z opublikowanych 26.01.2011 danych (Raport Polpharmy Zbigniewa Izdebskiego na temat seksualności Polaków w Internecie, 2010 r.) wynika, że prawie 50% przyznało się do zdrady. Jedna trzecia wierzących i regularnie praktykujących oraz połowa wierzących lecz nie praktykujących i niewierzących przyznała się do kontaktów seksualnych poza związkiem. Każdego roku Polsce rozpada się blisko 70 tys. małżeństw. 

Nowo powstała strona ma być sama w sobie symbolem.

Do wypowiedzi zaproszono znane osoby publiczne, które swoją postawą pokazują przywiązanie do wiernej miłości. Postaci te mają swoim autorytetem zaświadczać, że wierna miłość jest możliwa. Organizatorzy oczekują, że osób wspierających inicjatywę będzie przybywać. Na ich zaproszenie odpowiedział już Wojciech Cejrowski – znany podróżnik, dziennikarz, krzewiciel tradycyjnych wartości katolickich i postaw patriotycznych, Krzysztof Ziemiec - dziennikarz telewizyjny, prowadzący główne wydanie Wiadomości TVP, autor  programu Niepokonani - niezwykłe historie emitowanego w TVP, a także Daniel Surmacz –  prowadzący serwis Przeznaczeni.pl.

Za: eKAI, OchKarol3.pl