3 korowod-swietychJuż 31 października ulicami Poznania i kilku wielkopolskich miast przejdą korowody świętych. Zapowiada się świetna zabawa, w której będą mogły wziąć udział nie tylko dzieci, ale i rodzice. Najlepiej przebrać się za świętego lub świętą i zabrać ze sobą instrument. Organizatorzy zapowiadają niezły raban.

Każdy jest powołany do świętości, a na tej drodze może nas wspomagać wzór świętych, którzy niejako przecierają szlaki. Poznając ich życie i podążając ich śladami łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu.
Największy z korowodów ma przejść przez Stary Rynek w Poznaniu. Organizatorzy zachęcają do poznawania własnych patronów i świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości.
Korowód Świętych ma stać się radosnym świętowaniem wigilii Święta Wszystkich Świętych. W trakcie Korowodu odbędą się zabawy dla dzieci, dla których zaplanowano drobne prezenty. Na koniec odbędzie się Bal Wszystkich Świętych z niespodziankami i konkursami. Warto pojawić się w niecodziennym przebraniu.
Organizatorami Korowodu Świętych jest grupa świeckich we współpracy z parafią farną pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa Męczennika w Poznaniu, parafią pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry, Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Cafe Misja przy ul. Gołębiej.

Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej www.korowodswietych.pl i pod tel. 603 283 903