stethoscope 4280497 1280Liczba aborcji wykonywanych w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie zaczęła znacząco spadać od 2017 r., gdy ruszyła kampania zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Pro-Prawo do życia „Szpitale bez aborterów”, a wolontariusze fundacji zaczęli prezentować zdjęcia ofiar aborcji pod budynkami szpitali. Furgonetka oklejona plakatami obrońców życia na stałe zaparkowała pod głównym wejściem szpitala im. Orłowskiego.
,
Do tej pory to właśnie szpital przy Czerniakowskiej okrył się złą sławą jako placówka, w której najczęściej zabijano dzieci nienarodzone w całej Polsce. W 2015 roku ofiarą aborcji padło tam 123 dzieci, a w 2016 r. – 119. Po dwóch latach kampanii obrońców życia i serii procesów z udziałem naszych prawników udało się doprowadzić do tego, że od początku 2019 roku dzieci nienarodzonych w szpitalu już nie zabijano!
Przeciwko kampanii obrońców życia zmobilizowały się środowiska aborcyjne. Samochody należące do fundacji były kilkadziesiąt razy demolowane, a nawet podpalane, banery cięto nożem, a wolontariuszy straszono odpowiedzialnością karną i nasyłano na nich policję.
Także w kilkudziesięciu innych miejscach Polski, gdzie wolontariusze pro-life prowadzili kampanie, pikiety czy wystawy w obronie nienarodzonych dzieci, aktywiści aborcyjni wynajęli prawników szukających metod prawnego zakazu pokazywania prawdy o aborcji.

(za: Ordo Iuris)