9tc-gutStart: już jutro - 30 czerwca o godz. 15:00, kanał „Wybierz życie” na www.popler.tv .

Już w czwartek, 30 czerwca w godzinach popołudniowych odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy, zakładającego ochronę życia każdego dziecka od poczęcia. Dokument, pod którym podpisało się blisko 600 000 Polaków, będzie przedstawiony w Sejmie około godz. 17:30. Dzięki zaangażowaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, tego dnia na specjalnie utworzonym kanale telewizyjnym o godz. 15:00 wystartuje prowadzony na żywo program, w którym będzie można obejrzeć: rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi (w tym z prof. Janem Żarynem oraz z inicjatorami akcji Prawo Do Narodzin), bezpośrednią transmisję z pierwszego czytania projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego oraz warunkach dopuszczalności przerywania ciąży ( wraz z wystąpieniem Mariusza Dzierżawskiego, który przedstawi uzasadnienie projektu), a  po zakończeniu obrad rozmowy z parlamentarzystami, opinie o głosowaniu.

Przekaz można będzie odbierać za pośrednictwem podcastu  „WYBIERZ ŻYCIE”, na stronie www.popler.tv . Zakończenie transmisji jest planowane na godz. 20:00.

Do obrad sejmowych pozostały już tylko godziny, a wielu parlamentarzystów wciąż nie zajęło stanowiska w tej sprawie. Jest to więc ostatnia szansa kontaktu z nimi i przekonania do poparcia ustawowej ochrony ludzkiego życia. Wobec jednoznacznego stanowiska Kościoła w sprawie projektu ustawy, postawa „milczących” posłów jest nie do przyjęcia i powinna spotkać się z naszą negatywną reakcją.  W związku z tym, organizatorzy akcji apelują o dodatkowe zaangażowanie i odwiedzenie strony  PrawoDoNarodzin.pl, gdzie można w łatwy sposób wysłać apel lub zatelefonować do wybranego przez siebie posła.