ks._MichalOlszewskiDzisiaj już nie można się tłumaczyć, że nie biorę udziału w rekolekcjach, bo nie mogę dojść do Kościoła, bo deszcz, bo śnieg pada, bo pora nieodpowiednia.

W Internecie jest już wiele propozycji w dowolnych formatach. Nic tylko wybierać. Rekolekcje adwentowe można otrzymywać w formie mailowej, znaleźć w formacie mp3, obejrzeć na youtube.pl. Chociaż nie jest to osobiste spotkanie z rekolekcjonistą, warto zaryzykować czas, by otworzyć się na dobre przeżycie zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Proponujemy dwa adresy, z których można korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. Bóg pragnie dotrzeć do nas w czasie Adwentu ze swoim Słowem. Pragnie byśmy się przygotowali, czuwali, chodzi o miłość.  Uczmy się jej, nawracajmy się codziennie.

Jednym z organizatorów internetowych rekolekcji jest  ksiądz Michał Olszewski SCJ - ceniony kaznodzieja, egzorcysta diecezji kieleckiej wraz z portalem gloria24.pl. Wystarczy się zarejestrować na stronie - www.mocneslowo.pl.

Ks. Michał Olszewski zaprasza do przeżycia rekolekcji pod hasłem „Ciemne noce Nikodema”.

Jak wierzyć? Jak rozpoznać Boga pośród dnia i pośród nocy? Co znaczy żyć w Duchu i jak narodzić się na nowo? Co oznacza Boże Narodzenie dla człowieka XXI wieku? Jak pogodzić w końcu nowoczesność z Objawieniem? Zapraszam na wielką przygodę ze Słowem. Nikodem - dostojnik żydowski i Jezus z Nazaretu. Spotkanie, dialog, emocje… „Ciemne noce Nikodema” pozwolą ci na wejście w to wszystko co niezrozumiałe, zagmatwane i trudne w życiu wiary, by móc przyjąć Jezusa za swojego Pana, gdy nadejdzie dzień Bożego Narodzenia. Nie prześpij nocy Nikodema i nie prześpij swoich nocy. Czas rozświetlić je spotkaniem z Jezusem!  - napisał ksiądz Michał.

Dla bardzo zabieganych ofertę rekolekcyjną stworzyło internetowe radio ojców Pallottynów – www.pallotti.fm