Niepokalnie_PoczetaW małej wiosce San Giorgio nieopodal Montichiari w północnych Włoszech, żyła Pierina Gilli. Jej ojciec Pancrazio był rolnikiem, a  matka, Rosa zajmowała się domem i wychowywaniem dziewięciorga dzieci.

Rodzina była bardzo biedna. Pierina chciała wstąpić do klasztoru, ale zamysł ten uniemożliwiła jej  poważna choroba płuc. Potem pracowała w szpitalu w Montichiari jako pielęgniarka. Tam  24 listopada 1946 roku po raz pierwszy ujrzała Matkę Bożą. Maryja była piękna, pełna majestatu. Jednak z Jej twarzy bił ogromny smutek, a z oczu płynęły łzy. Miała szatę koloru fioletowego, a na niej biały welon. W Jej piersi były trzy wielkie miecze. Szatę zdobiły róża biała, czerwona i złota. Oznaczają one kolejno ducha modlitwy, poświęcenia i pokuty. Z tymi różami Pierina zobaczy Najświętszą Marię Pannę jeszcze wielokrotnie. Podczas pierwszego objawienia Matka Boża miała powiedzieć tylko trzy słowa:

"Modlitwy, ofiary, pokuty!"

Po raz kolejny pokazała się włoskiej pielęgniarce 8 grudnia 1947 roku mówiąc: „Jestem Niepokalane Poczęcie. Jestem Maryją, pełną łaski, Matką mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. Przez moje przybycie do Montichiari życzę sobie, aby Mnie wzywano i czczono jako Różę Duchowną. Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu i wyleje łzy żalu, znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski. Mam przygotowany bezmiar łask dla wszystkich dzieci, które słuchają mego głosu i te moje życzenia biorą sobie do serca. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”

Od dawna 8 grudnia Kościół Katolicki obchodzi Niepokalane Poczęcie Najświętszej Marii Panny. To  jedna z najbardziej znanych doktryn katolickich. Dogmat głosi, że Maria Matka Jezusa została poczęta bez grzechu pierworodnego. A więc od momentu swojego poczęcia została zachowana nie tylko od wszelkiego grzechu, którego mogłaby się dopuścić, ale również od dziedziczonego przez nas wszystkich grzechu pierworodnego. Stało się tak, chociaż jeszcze nie była wtedy Matką Boga. Bóg jednak, ze względu na Zwiastowania uchronił Maryję przed grzesznością. Już od pierwszych wieków chrześcijaństwa zwracano uwagę na szczególną rolę  Maryi spośród wszystkich ludzi. Nazywaną Ją czystą, bez skazy, niewinną. W 1477 papież Sykstus IV ustanowił w Rzymie święto Poczęcia Niepokalanej, które od czasów Piusa V zaczęto obchodzić w całym Kościele.

W dzień 8 grudnia oddajmy się w sposób szczególny do dyspozycji Niepokalanie Poczętej Maryi. Skorzystajmy z tak wielu możliwości wyproszenia szczególnych łask dla nas samych, dla bliskich i dla całego świata, z możliwości nieustannie zsyłanych nam przez Niebo.