Dzieci EucharystiiEucharystia powinna stawać się centrum życia każdego chrześcijanina. Jezus Eucharystyczny chce być obecny w naszej codzienności.  Czasami można mieć wrażenie, że my – polscy katolicy uważamy, że od ewangelizacji jest ksiądz i siostra zakonna. Tymczasem w wielu miejscach na świecie świeccy katolicy stają się prawdziwymi apostołami, realnymi przedstawicielami Nieba w swoich miejscach zamieszkania i pracy. Wiara jest jakby mniej prywatna niż w Polsce.

„Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie”

Zgodnie z tym wezwaniem, w  2003 roku zrodził się pomysł, aby dzieci z całego świata czciły Jezusa w Eucharystii. W tym samym czasie, o tej samej godzinie, tysiące dzieci wielbią Najświętszy Sakrament niezależnie od kontynentu, na którym żyją.  W 2010 roku minęło osiem lat od ogólnoświatowej pierwszej, dziecięcej „Godziny Eucharystii”. Matka Boża ukazując się pastuszkom w Fatimie wezwała wszystkich nas do prawdziwej adoracji Eucharystii i poświęcenia  się Jej Niepokalanemu Sercu. Dlatego w ramach Papieskiej Rady do spraw Świeckich powstał światowy Apostolat Fatimski. Za zadanie postawił sobie szerzenie wiedzy o fatimskim orędziu Matki Bożej i jego ogromnym znaczeniu dla pokoju w dzisiejszym  świecie.

Godzina Eucharystii

Zawsze 13 października  zgodnie z orędziem Maryi przekazanym pastuszkom z Fatimy o  Adoracji Eucharystii tysiące dzieci wraz ze swoimi szkolnymi wychowawcami, rodzicami udaje się do kościołów. Początkowo zachowanie wielu kilkuletnich katolików  było dużym zaskoczeniem dla organizatorów. Okazało się, że dzieci mimo młodego wieku zachowywały się spokojnie i  otaczały Jezusa należną Mu czcią. Dziecięce modlitwy płyną podczas Adoracji do Nieba z wielu krajów. Być może uda się rozpropagować tę piękna ideę również w Polsce.

Zostać młodym apostołem

Czy można dzisiaj zachęcać dzieci do naśladowania pastuszków z Fatimy? Jak najbardziej. Amerykańscy organizatorzy apostolatu „dzieci Eucharystii” proponują wprowadzanie krok po kroku programu, który pozwoli naszym latoroślom wzrastać w wierze. Będą mogły stawać się aktywnymi misjonarzami w swoich rodzinach, parafiach i szkołach.