Cuda Niepokalanie Poczętej z Lourdes(...)Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Słowa Jezusa są wciąż aktualne. Warto je sobie przypominać, 

Pobożna, prosta i uboga dziewczynka – Bernadeta Soubirous spotkała się tam osiemnaście razy z Matką Bożą, która nawoływała do pokuty, nawrócenia i wiary. Podczas tychże objawień miały miejsce cudowne uzdrowienia, a Niepokalanie Poczęta poleciła, aby obmywano się we wskazanym przez Nią źródełku „dla oczyszczenia”. Poniżej przedstawiamy zaledwie cztery spośród zatwierdzonych na podstawie badań 66 cudów, które dokonywały się od 1858 roku.

Jezus ten sam wczoraj i dziś
27 lutego 1858 roku miało miejsce pierwsze, uznane przez Kościół, uzdrowienie w Lourdes. Ogromnej łaski Bożej doznał Louis Bouriette, kamieniarz, który przez dwanaście lat nie widział na prawe oko. Stracił wzrok podczas detonacji. Wnuczka przyniosła mu trochę mokrej ziemi z miejsca, które Maryja wskazała Bernadetcie podczas objawienia. Mężczyzna modlił się gorąco, siedząc w stajni z okładami z błota na oczach i ufając, że Bóg go uzdrowi. Gdy skończył modlitwę i wyszedł ze stajni, oślepiła go panująca na zewnątrz jasność. Odzyskał wzrok!  Cud ten został potwierdzony przez doktora Pierra Dozousa, który od wielu lat leczył Louisa.

2 maja 1858 roku do groty udała się matka Louisa Justina Duconte-Bouhort, półtorarocznego chłopczyka sparaliżowanego od pasa w dół. Spodziewano się, że niebawem umrze. Matka uznała kąpiel w cudownym źródełku za ostatnią deskę ratunku. Kiedy przybiegła z dzieckiem na ręku do groty i zanurzyła je w lodowatej wodzie na 15 minut, miała w sercu ogromną wiarę i zaufanie do Boga i Maryi. Po tej kąpieli ciało dziecka było bardzo wychłodzone, chłopiec w dalszym ciągu nie mógł poruszyć nóżkami. Jednak, gdy minęła noc, Louis wyszedł z łóżeczka i zaczął biec! A jeszcze w przeddzień tegoż ozdrowienia nie był w stanie siedzieć! Obecny przy tym wydarzeniu doktor Vergez, profesor uniwersytetu w Montpellier, oficjalnie potwierdził przed Komisją Biskupią fakt niemożliwego z punktu widzenia medycyny uzdrowienia chłopca, który był o krok od śmierci. 8 grudnia 1933 r. Louis Justin Duconte-Bouhort, był honorowym gościem na uroczystości beatyfikacyjnej Bernadetty.

3 lipca 1924 roku w grocie Massabielle dokonał się cud uzdrowienia Henriette Bressolle, kobiety która była sanitariuszką w czasie I Wojny Światowej i została ranna biorąc udział w bardzo ryzykownej akcji. Odłamek trafił ją w nogę przyprawiając o jej nieodwracalny niedowład. Bóg wysłuchał jej gorących próśb zanoszonych przez nią podczas procesji z Najświętszym Sakramentem.

W 1987 r. Jean Jacques Bely, cierpiący na SM (stwardnienie rozsiane), uczestniczył w pielgrzymce do Lourdes. Tam, po przyjęciu Sakramentu Chorych, zaobserwował niesamowite zmiany. Po raz pierwszy od trzech lat zaczął chodzić. Rok później, w 1988 r., zgłosił się do Biura Medycznego w Lourdes. Przez kolejne dwa lata był poddawany kontroli lekarskiej, która miała potwierdzić cudowne ustąpienie choroby. W 1988 r. stwierdzono, że jego przypadek jest medycznie niewytłumaczalny. 11 lutego 1999 biskup Lourdes po 10 latach badań potwierdził oficjalnie sześćdziesiąte szóste cudowne uzdrowienie w Lourdes.

Pytania do osobistej refleksji:

O co poproszę dziś Jezusa i Matkę Bożą? Jak niosę Chrystusa chorym na ciele i duszy? Czy wierzę, że Jezus może mnie uzdrowić? Czy jestem gotowy na to by doświadczać cudów?