razem_jako_zespolJuż się zapisują, na razie tylko z Wielkopolski. Jednak zaplanowana na 19 listopada konferencja pt. „Razem jako zespół” skierowana jest do wszystkich małżeństw zainteresowanych rozwojem swojego związku.

Pomysł

Organizatorami są państwo Katarzyna i Luk de Bruijn z Poznania. Niedawno sami uczestniczyli w spotkaniu z państwem Magdaleną i Wiesławem Grabowskimi i byli pod dużym wrażeniem ich konferencji. Dotyczyła ona wychowania dzieci opartego na Piśmie Świętym.  Grabowscy przedstawili logiczną i układająca się pięknie w całość koncepcję wychowawczą. We współczesnym świecie znaleźć można dziesiątki, jesli nie setki, pomysłów na wychowywanie. Większość z nich przemija. Tymczasem Boża koncepcja, przedstawiona przez małżeństwo wykładowców, pozostaje uniwersalna i niezmienna. Szczególnie współczesny rodzic mógł znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące go pytania z zakresu wychowania. Dla państwa Kasi i Luk’a de Bruijn były one bardzo ważne, zmieniły ich życie rodzinne, a przede wszystkim podejście do dzieci. Dlatego postanowili włączyć się w organizację podobnych konferencji. Na początek odbyły dwie o wychowaniu. Teraz tematem przewodnim będzie MAŁŻEŃSTWO.

Prelegenci

Magdalena i Wiesław Grabowscy są pracownikami Służby Rodzinie, która należy do Ruchu Nowego Życia. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.sluzbarodzinie.pl. Są autorami podręcznika wychowania do życia w rodzinie pt. „Zanim wybierzesz.” Wykładają na konferencjach, kursach dla narzeczonych. Prywatnie są rodzicami trzech dorosłych synów. Magdalena jest też autorką książek "Kobieta warta królestwa" i "Klucze do pokoju" oraz wykładowcą na konferencjach i spotkaniach dla kobiet.

Małżonkowie, zróbcie COŚ!

Konferencja jest skierowana do małżeństw.  Nie ma żadnej granicy wiekowej, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma znaczenia również ilość posiadanych dzieci lub ich brak. Do Poznania organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych małżonków, niezależnie też od “poziomu wiary”. Liczy się chęć uczestnictwa. Kasia de Bruijn zapewnia, że wykłady będą ciekawe, a przy okazji pojawia się możliwość spędzenia całego dnia razem.

„Warto czasem odłożyć wszystko na bok, zatrzymać się, zająć się tylko i wyłącznie sobą. To jeden z celów konferencji.” – mówi pani Kasia, chociaż wspomina, że najmłodszą „uczestniczką” poprzedniej konferencji była miesięczna dziewczynka (oczywiście z mamą :-). Było też małżeństwo, które by przyjechać na wykłady, zorganizowało w domu opiekę dla pięciorga dzieci.

Tematyka

Małżeństwo traktowane będzie, jako „nasz zespół”, zatem poszczególne wykłady będą właśnie o nim traktować. Będzie można usłyszeć o: zagrożeniach dla naszego zespołu, konfliktach w naszym zespole, Bożym planie dla naszego zespołu, Bożej mocy dla naszego zespołu i wzmacnianiu naszego zespołu.

Zapisy

Katarzyna i Luk de Bruijn należą do Domowego Kościoła, ale konferencję dedykują nie tylko członkom DK. Ona jest dla wszystkich poważnie zainteresowanych tematyką małżeńską.

Spotkaniu patronuje ksiądz Proboszcz Marek Jarząbek ze Zgromadzenia Chrystusowców.

Rzecz odbędzie się w Kampusie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Marasku. Koszt uczestnictwa to 60 złotych od pary. Pozwoli on na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Uczestnicy powinni stawić się 19 listopada 2011r. o godzinie 9.00.

Koniec przewidziany jest około godziny 19.

W trakcie trwania konferencji przewidziana jest Msza Św. i obiad.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat, których należy dokonywać do 12 listopada. Do dyspozycji zainteresowanych osób jest pani Ewa Pawlak, która czeka na Wasze odważne decyzje i zgłoszenia pod telefonem 607 683837. Można także przysyłać maile na adresy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..