ODNALEŹĆ TOŻSAMOŚĆ, czyli „Pokój Nauczycielski – Wspólny Mianownik”
- Agnieszka Jarosz/Elzbieta LAchman
- Akcje
- Odsłony: 4536
Grill, turniej streetball z atrakcyjnymi nagrodami, koncerty – a jednocześnie konferencje, możliwość spowiedzi, wspólna Eucharystia i radosne uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie. To wszystko czeka na młodych ludzi, którzy 25 lipca zechcą wziąć udział w atrakcyjnym spotkaniu organizowanym na terenie parafii Chrystusa Króla w Poznaniu (przy ul. Ostatniej 14), gdzie gościnności użyczą Misjonarze Oblaci.
Nierzadko zdarza się, że zagubiony, młody człowiek nie wie, gdzie ma szukać pomocy. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają pogłębianiu wiary przez młodzież. Mając kilkanaście lat zapomina się często o wartościach wyniesionych z domu, czasami wpada w niewłaściwe towarzystwo. TRZEBA ODNALEŹĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ.
Są pytania, na które warto odpowiedzieć sobie w gimnazjum lub w liceum. Z pomocą wychodzą ludzie, którzy łączą swoje siły, wiarę i doświadczenie oraz chcą im pomóc w odnalezieniu własnego „ja”. Dlatego też akcja skierowana jest przede wszystkim dla ludzi młodych – gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Ma na celu zachęcenie młodzieży do poprawy jakości swojego życia poprzez szukanie źródła w wartościach chrześcijańskich, angażowanie w kulturę i sport.
Akcję pod hasłem „Pokój Nauczycielski-Wspólny Mianownik” zapoczątkowali raper Łukasz Bęsiu, który prowadzi także działalność pod nazwą: „Nie zmarnuj swojego życia", a także ks. Jakub Bartczak z Wrocławia (raper, który został księdzem) oraz raper Tau, jeden z najlepszych w Polsce.
W inicjatywę zaangażowany jest także Dj Yonas. Oni właśnie, przez swoją muzykę, ale przede wszystkim świadectwo wiary i własne doświadczenie, chcą pokazywać młodym ludziom wkraczającym w dorosłość, na jakich fundamentach warto budować swoje życie.
Poznańskie spotkanie nie jest jednorazową akcją. „Pokój Nauczycielski-Wspólny Mianownik” to projekt społeczno-ewangelizacyjny, który powstał w 2014 roku i już wtedy obejmował kilkanaście miast Polski. W każdym spotkaniu uczestniczyło około tysiąca osób. W Poznaniu inicjatywa startuje po raz pierwszy. Patronat nad poznańskim projektem objął m.in. Przewodnik Katolicki, Misyjne Drogi, Wydawnictwo św. Wojciech, W drodze, Pallottinum, radio Emaus, Merkury, portal opoka, deon, portal KatolickaRodzina.pl, KartaDuzejRodziny.pl, profeto, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Fundacja Miłość.