Elżbieta Lachman 2Elżbieta Lachman – z wykształcenia germanistka. Doświadczenie zawodowe zdobywała w „Głosie Wielkopolskim”, grupie medialnej Drukarni i Księgarni św. Wojciecha (m.in. w „Przewodniku Katolickim”), Radiu Merkury./Poznań oraz branżowej prasie handlowej. Jej publikacje pojawiały się na łamach „Niedzieli”, "Naszego Dziennika" i "Głosu dla Życia". Współtworzy Radio Studnia.pl, jest redaktorem portali o termatyce rodzinnej. W latach 1993-2003 odbyła kilkakrotnie staże w niemieckiej prasie regionalnej.  Od 1993 roku – żona, dzisiaj mama siódemki dzieci. Mąż - Andrzej. Od 2007 roku należą do wspólnoty Magnificat w Luboniu.
 
 

Aleksandra Kamiska-PL Elektron. legit. stud. 300 dpi

Aleksandra Kamińska – absolwentka filologii polskiej, miłośnik literatury staropolskiej, językoznawstwa, psychologii. Należy do Wspólnoty świętego Barnaby w Poznaniu. Człowiek o wielkim sercu, gigant modlitwy.
 
 

Przemysaw Terlecki

Przemysław Terlecki - Wieloletni dziennikarz Polskiego Radia i  TVP.  Pracował jako reporter, wydawca, autor audycji publicystycznych w Radiu Merkury. W TVP Poznań był szefem Redakcji Programów Informacyjnych - Teleskop, autor i prowadzący programy publicystyczne  „Wydarzenia i opinie”, „Moim zdaniem”, debaty polityczne, wyborcze. Na antenie TVP 1 prowadził programy publicystyczne „A dobro Polski”, „Kwadrans po ósmej”. Wielokrotnie nagradzany, w tym prestiżową  nagrodą główną Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Obecnie szef i współwłaściciel  firmy wizerunkowej Face Media Sp. z o.o. Ojciec trójki dzieci, miłośnik historii Polski, dobrej kuchni, ciemnego i pszenicznego piwa, zapalony wędrowiec  po górach i puszczach,  fan Radia PIN, Trójki i muzyki jazzowej. Nieuleczalny Polak katolik.
 

Aurelia PawlakAurelia Pawlak - Dziennikarka, ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych ( specjalność organizacyjno-polityczna i dziennikarska) oraz  pedagogikę  na Wydziale Nauk Społecznych. Brała udział w licznych wyjazdach studyjnych dla dziennikarzy m.in. do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Niemiec, Czech, Chorwacji i Belgii. Doświadczenie zdobywała m.in. przez ponad dwadzieścia lat w „Głosie Wielkopolskim”, gdzie  zajmowała się miedzy innymi tematyką miejską, terenową, redagowała i wydawała gazety branżowe. Obecnie współpracuje z „Przewodnikiem Katolickim”, Radio Vaticana” w Rzymie oraz z  Monitorem Wielkopolskim. Specjalizuje się w problematyce społecznej, religijnej  i w zagadnieniach związanych z funduszami Unii Europejskiej.

 

JArosaw_Hebel

Jarosław Hebel  - polonista i teolog,  nauczyciel XIV LO w Gdyni; członek Stowarzyszenia Najśw. Rodziny z Nazaretu i Rycerzy Kolumba. Miłośnik poezji i sztuki religijnej oraz Kresów. Autor wielu tekstów analizujących i interpretujących dzieła literackie i malarskie oraz poruszających tematykę kresową. Swoje materiały publikował m.in. na łamach „Niedzieli”, „Rycerza Niepokalanej” i „Posłańca” oraz na portalach katolickich w kraju i za granicą.

 

 

Jola_Prchniewicz_2Jolanta Próchniewicz - Absolwentka UAM, psycholog i teolog; członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Krótki pobyt na Podyplomowym Studium Dziennikarskim KUL zaowocował odkryciem nowego hobby – pracy nad tekstem.

 

 
 

lusia_ogiskaLusia Ogińska - Poetka, malarka, kompozytorka. Autorka czterotomowej sagi pt.  "Księgi Roztoczańskich Krasnali". W 2000r. napisała dziś już słynny dramat narodowy  "Zmartwychwstanie". Entuzjastycznie przyjęta prapremiera w Sali Kongresowej odbiła się szerokim echem w kraju i za granicą. Jej poezja jest porównywana z twórczością największych poetów.  Przed trzema laty powstał dziesięcioodcinkowy film, w którym poetka prowadzi dwanaście dialogów z tomistą - twórcą Filozoficznej Szkoły Lubelskiej - Ojcem Profesorem Mieczysławem A. Krąpcem. Ks. Leon Kalinowski - kapelan Armii Polesie generała F. Kleberga powiedział o Ogińskiej: "Bóg jeszcze Polski nie opuścił, skoro rodzą się tacy poeci".

 

Małgorzata KaniaMałgorzata Kania - Dziennikarz, absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Od 2006 roku prowadzi cotygodniowy program biblijny ,,W Namiocie słowa” w TV Trwam oraz audycje w Radio Maryja.

 

 
 

Anna Zima Anna Zima – Ekspert w dziedzinie wychowania i rodziny. Żona, mama, współwłaścicielka rodzinnej firmy. bohaterka materiałów prasowych i TV.

 

 

 

 

 

··