„Powołanie to wezwanie i zaproszenie skierowane przez Boga miłości, na które winniśmy odpowiedzieć pełną miłości twórczą zgodą.”

C.Ernst OP, the Theology of Grace, Dublin 1974, s 82

Witajcie na naszej stronie internetowej,

pod koniec listopada 2010 roku na spotkaniu wspólnoty neokatechumenalnej w Poznaniu jedna osoba z „ekipy” powiedziała zdanie, które daje w bardzo prosty sposób odpowiedź na pytanie: po co kolejna strona  o chrześcijaństwie?

„WIARY NIE MOŻNA SOBIE WYPRODUKOWAĆ SAMEMU”.

Właśnie dlatego kilkanaście osób postanowiło nadać realny kształt przestrzeni pod hasłem KatolickaRodzina.pl

Święty Łukasz zapisał fragment przypowieści Jezusa o braku wiary „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”. (Łk 16,19-31) Dzisiaj również chociaż zdarzają się cuda, wiele osób nie wierzy, że Bóg jest i działa. Jednak do pogan, innowierców,  letnich w wierze posyła swoich apostołów.  Jako założyciele tej strony chcemy opowiadać o Jezusie i zdecydowanie nie chcemy się Go wypierać. Jak święty Paweł próbujemy wziąć udział w dobrych zawodach, dążyć do świętości i opowiadać o osiąganiu Nieba tak, jak potrafimy najlepiej.

Zapraszamy do lektury portalu www.katolickarodzina.pl. Rozpoczynamy jego tworzenie (IX.2010) w rodzinnym gronie.  Rzecz byłaby niemożliwa do zrealizowania bez zaprzyjaźnionych dziennikarzy.

KatolickaRodzina.pl nie powstałaby bez modlitwy i wielowymiarowego wsparcia naszych bliskich - także osób duchownych, przede wszystkim ze Wspólnoty Magnificat z podpoznańskiego Lubonia. Swojego wsparcia udziela także ks. Paweł Pacholak - duszpasterz rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz asystent kościelny ds. naszego portalu.

Przystępujemy  do tworzenia serwisu  dla wszystkich tych, którzy poszukują współczesnych świadków Jezusa.

Jako małżonkowie i rodzice pragniemy żyć i wychowywać  dzieci zgodnie z zasadami nauki Kościoła.  Będziemy dzielić się naszymi przeżyciami, radościami i obawami. Dotarło do nas, ze wiara z całą pewnością nie jest prywatną sprawą i dlatego chcemy stawać się coraz lepszymi  apostołami. Nie mamy doktoratów z apostolstwa, ale przecież pierwszych Dwunastu też ich nie miało. Były generał zakonu dominikanów - Tymothy Radcliff napisał w książce „Nazwałem Was przyjaciółmi” – „Apostoł to ten, który zostaje posłany.  Nie staramy się sami o pracę.”

Tworząc KatolickąRodzinę.pl  też czujemy, że ta praca nas znalazła. Wierzymy, że portal, na który właśnie zajrzeliście przypadnie Wam do gustu, będzie Wam pomocny, a może nawet poczujecie, że chcecie go współtworzyć, podzielić się własnym doświadczeniem. 

Zapraszamy. Chcemy pomagać Wam w znalezieniu osobistej relacji z Jezusem przede wszystkim przez opowiadanie własnych, często bardzo osobistych, historii. Nam też ktoś pomógł, bo nie zawsze nasze ścieżki były Bożymi ścieżkami.

Życzymy dobrej lektury i niech Duch Święty działa

Zespół redakcyjny

Poznań, jesień 2010