dr_GuzewiczNie wiadomo ile jest dzisiaj w Polsce małżeństw, które utraciły dziecko. Nadal dla wielu jest to temat tabu. Zdarza się, że związki rozpadają się, ponieważ nie potrafią poradzić sobie z ogromem nieszczęścia, które ich dotknęło. Kościół podejmuje działania, które pomagają przeżyć we właściwy sposób żałobę i żyć dalej, pamiętając.

W Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego, w podpoznańskim Luboniu (Plac Bojanowskiego 8), w czwartek 25 października, o godzinie 19.00 odbędzie się Nabożeństwo w intencji Nienarodzonych oraz rodziców, którzy utracili dziecko. Zaproszeni są małżonkowie i rodzice, którzy utracili dziecko, a także osoby zaangażowane w obronę życia w Polsce. Konferencję pt. „Odpowiedzialne ojcostwo” wygłosi dr Mieczysław Guzewicz - doktor teologii biblijnej i konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Zaplanowano także apel przy figurze Matki Bożej Niepokalanej w szczególnej łączności z rodzicami dotkniętymi utratą dziecka.

Do Lubonia zapraszają organizatorzy – ks. Dariusz Galant – kapelan Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu oraz Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.