Ratuj MaluchyKarolina i Tomek Elbanowscy, Kasia Klimczak, Krysia Bula oraz Kasia Mastalerz-Jakus, czyli przedstawiciele Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców poinformowali, że w poniedziałek udało się zebrać wymagane 500.000 podpisów pod wnioskiem o organizację referendum edukacyjnego.

Akcja była prowadzona pod hasłem „RATUJ MALUCHY". Rodzice organizowali się zbierali podpisy między innymi po to, by ich 6-letnie dzieci (a czasami nawet 5-letnie, bo urodzone w IV kwartale) nie były objęte obowiązkiem szkolnym. Ostateczny termin zebrania koniecznych 500.000 podpisów wyznaczony był na 31 maja, zatem cel udało się osiągnąć kilka dni wcześniej. Na spływające nadal listy organizatorzy czekają do 11 czerwca, ponieważ 12. w samo południe będą złożone w Sejmie. Do zainteresowanych i wszystkich sympatyków akcji „Ratuj Maluchy" organizatorzy kierują podziękowania w formie krótkiego spotu dostępnego na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=YJkBxZWHVIo
Wszyscy, którzy mogą zanieść z organizatorami pudła z podpisami do Sejmu, proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ponieważ będą rezerwowane imienne przepustki.