MBNPÓsmego grudnia 1947 roku w Montichiaii we Włoszech Matka Boża objawiła się pielęgniarce Pierinie Gillli. Było to święto Jej Niepokalanego Poczęcia.
Matka Boża życzyła sobie, aby na całym świecie w tym dniu obchodzono Godzinę Łaski rozpoczynającą się w południe. Maryja obiecała, że ześle rozliczne łaski zarówno cielesne jak i duchowe, dla tych którzy w tym czasie będą się modlić. Niepokalana zapowiadała wielkie nawrócenia nawet dla najbardziej zatwardziałych grzeszników. „Pan, mój Boski Syn okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.” - powiedziała.

Historia objawień
A wszystko rozpoczęło się 24 listopada 1946 roku podczas pracy Gilli. Pielęgniarka zobaczyła wówczas postać Maryi, w której piersiach tkwiły trzy miecze. Święta Niewiasta była pełna bólu i łez, na Jej płaszczu widniały trzy róże w kolorach: złotym - róża symbolizująca ducha pokuty, czerwonym – poświęcenia, a biała - ducha modlitwy. Miecze z kolei oznaczały : spadek powołań kapłańskich, niewierność powołaniom duchownych oraz zmasowane ataki na Kościół. Matka Boża ukazywała się pobożnej Włoszce wielokrotnie. Pierwsze objawienie miało miejsce w małym miasteczku położonym na północ od Włoch, następnie Maryja ukazała się w maleńkiej mieścinie o nazwie Fontanelle. 17 kwietnia wizjonerka otrzymała pociechę za wszystko, co wycierpiała od najmłodszych lat. Maryja powiedziała kim jest, ukazała się jako Róża Duchowna i Źródło symbolizujące obfite dary, jakie zostaną udzielone Jej czcicielom i pielgrzymom przybywającym do tego miejsca.

Zgodnie z zapowiedzią, wizjonerka oraz przybywający na miejsce objawień ludzie stali się świadkami wielu znaków i cudów, władze duchowne przyglądały się temu z wielką ostrożnością. Papież Paweł VI był ich orędownikiem. Objawienia uznano dopiero dziesięć lat po śmierci Pierinie Gillli. Dnia 15 sierpnia roku 2000 biskup Giulio Sanguinetti zatwierdził kult Madonny w Fantenelle – Róży Duchownej, czego owocem jest między innymi rozkwit świątyń pod wezwaniem Niepokalanej, czy też powstanie nowych formacji religijnych, a przede wszystkim stowarzyszenia Róża Duchowa Fontanelle.

Przesłanie Róży Duchownej
Maryja chciała, aby w każdym zgromadzeniu oraz instytucie zakonnym znajdowały się dusze poświęcające się z największym oddaniem modlitwie – odzwierciedla to róża biała. Pragnęła, by znalazły się na świecie także osoby konsekrowane, wśród których nie zabrakłoby szczególnych skłonności do poświęceń – róża czerwona. Złota zaś róża to symbol tych dobrych dusz, które wynagradzałyby zniewagi zadane Zbawicielowi przez nieprawości kapłanów.
Największą manifestacją próśb Róży Duchownej był zarazem największy z cudów, który wydarzył się w szpitalnej kaplicy 22 października 1947, kiedy to z figurki Pana Jezusa znajdującej się w szpitalnej kaplicy popłynęła krew. Madonna powiedziała wtedy: „Przychodzę prosić was o nabożeństwo już wskazane. Mój Boski Syn zechciał pozostawić ślady Swej drogocennej krwi na świadectwo wielkości Jego Miłości do ludzi, od których otrzymuje w zamian wielkie zniewagi”.

ZAPROSZENIE dla CIEBIE

W wielu polskich parafiach odprawiana jest dziś Godzina Łaski, podczas której rozmyślamy o tajemnicach różańcowych, prosimy o nawrócenie dla siebie i świata, błagamy o wszelkie potrzebne łaski w sprawach, których nie da się po ludzku rozwiązać.
Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie w kościele czy kaplicy, zachęcany jest przez Maryję do odprawienia go we wskazanej godzinie samodzielnie.